Zdrapki a uzależnienie od hazardu

Hazard to temat, który często powraca niczym bumerang. Sporo się o nim pisze po każdej większej wygranej, która trafia do mediów. Czy hazard rzeczywiście jest taki uzależniający jak mówi wiele osób? Czy może ciągnąć za sobą jakieś niebezpieczeństwa? Zapraszamy do przeczytania tego wpisu!

Uzależnienie od hazardu

Nie od dzisiaj wiadomo, że wszelkie gry hazardowe (czyli takie, w których główną zmienną odpowiadającą za wygraną jest los) potrafią być uzależniające. Dzieje się tak, ponieważ gry takie bardzo często oferują wysokie wygrane. Co za tym idzie, kuszą swoją wizją szybkiego wzbogacenia się. Grami hazardowymi mogą być zarówno urządzenia w kasynach, jak i zdrapki lotto. Tak, one też są zaliczane jako hazard. W związku z tym warto wiedzieć, jak nie wpaść w uzależnienie i nie wydać na grę nimi masy pieniędzy.

Jak wygrywać w zdrapkach LOTTO

Oczywistym jest, że gdy zna się sposób na zdrapki LOTTO, to uzależnienie od nich nie jest takie straszne. W końcu większość inwestycji zwraca się ze sporym procentem i nie ma obaw, że wyda się wszystkie pieniądze. Jednak co zrobić, gdy ktoś nie zna naszego sposobu i próbuje swojego szczęścia w zdrapkach lotto? Cóż, dla takich osób mamy kilka porad.

Notuj wydatki

Za każdym razem, kiedy kupisz zdrapki lotto, lub zagrasz w jakąś grę hazardową, zapisz na kartce ile wydałeś, a ile się zwróciło. Odnotowując finanse z hazardu, zauważysz po pewnym czasie, czy jesteś mocno na plus, czy mocno na minus. Dzięki temu dowiesz się, czy warto grać dalej, czy może lepiej sobie odpuścić i ewentualnie wrócić za jakiś czas. Każdy ma gorsze dni w hazardzie! Jeśli trafiła Ci się zła passa – spróbuj wziąć tydzień „wolnego” i dopiero potem wrócić. Bardzo wielu znanych hazardzistów tak robi i jest to często sprawdzająca się metoda.

Rób to raz na X dni

Hazard nie jest czymś, na co można sobie pozwolić codziennie. Ustal sobie, że będziesz grał np. w zdrapki LOTTO raz na 7 dni. Niech to będzie na przykład piątek. Jeśli masz z góry ustalony jeden dzień w tygodniu w którym zagrasz, to nie czujesz codziennie presji żeby grać, bo wiesz, że to zrobisz.

Ustal limit

Jeśli masz już postanowienie, że będziesz grał np. tylko piątki, to warto ustalić limit. Wybierając się do sklepu/kasyna, weź ze sobą tylko dowód i ustaloną kwotę. Powiedzmy, że jest to 50 zł. Weź tylko 50 zł, a karty i inne pieniądze zostaw w domu. Unikniesz dzięki temu pokusy, żeby grać o większą stawkę. Nie poddawaj się też złudzeniu, że wydając więcej niż 50 zł, to Ci się to zwróci jakąś wygraną.

To by było na tyle! Jeśłi jesteś zainteresowany poradnikiem jak wygrywać w zdrapki LOTTO, to zachęcamy do zapoznania się z nim pod tym linkiem: Sposób na zdrapki LOTTO

3 komentarze

  1. Karola Lipiec 12, 2018
  2. Krzysztof Łukaszewski Listopad 17, 2017
    • Adamantyt Lipiec 17, 2018

ZOSTAW KOMENTARZ